سرویس قلم فارسی بازمتن

مشکل قلم فارسی حتی بعد از پروژه قلم پارسی برای من هنوز حل نشده بود. در واقع میشه گفت هنوز اونطور که دلم می خواست نبود. بخاطر همین سعی کردم وب سایت جدیدی بسازم که استفاده از قلم های فارسی (در ذهن ام فقط قلم های بازمتن) را آسان تر کند.

در حال حاضر در تلاشم این پروژه را به شکل بهتری بازنویسی کنم. در صورت امکان CDN برای فایل ها داشته باشیم و همینطور UI و Backend کمی تغییر کند تا ظاهر بهتری داشته باشد. با وجود اینکه فکر نمی کردم استقبال زیادی انجام بشه اما رفته رفته استفاده از سایت بیشتر شد و امیدوارم این تغییرات استقبال بیشتری رو به همراه داشته باشه.

پایان

چند روز دیگر یک سال می‌شود که فونت‌آپ به‌صورت رسمی کارش را شروع کرده و در طول این مدت وب‌سایت های زیادی از این سرویس استفاده کردند.

بعد از تغییراتی که در زیرساخت اینترنت ایران انجام شد و به دنبال تفکیک اینترنت ایرانی و بین‌المللی به نظر می‌آید که نگهداری این سرویس بر روی سرورهای خارج از کشور دیگر مناسب نیست. همین‌طور بعد از کمی جستجو متوجه شدیم که هزینه نگهداری این سرویس بر روی سرورهای ایرانی حدوداً ده برابر گران‌تر خواهد بود و دیگر امکان پرداخت این هزینه‌ها به‌تنهایی برای من امکان‌پذیر نیست.

از این‌رو برای جمع‌آوری کمک‌های سایرین اقدام به ثبت پروژه در سایت ۲nate کردیم و علی‌رغم اطلاع‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی، بعد از ۶ روز حتی ۱۴ رأی موردنیاز برای تأیید پروژه هم جمع‌آوری نشد. یک بار دیگر برای من این سؤال پیش آمد که آیا این سرویس اصلاً محبوبیت در بین کاربران دارد؟ گزارش‌های سرویس‌دهی چیز دیگری می‌گفتند و عملکرد استفاده‌کنندگان از پروژه چیز دیگری. نهایتاً بعد از فکر کردن درباره ادامه کار و مشورت با چند نفر از دوستان تصمیم گرفتم ادامه کار بر روی این پروژه را متوقف کنم. آخرین روز کاری برای این پروژه روز تولدش ۵ دی‌ماه خواهد بود.

گیتهاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *